רדיו רקע רוסית

ישראל הינה מדינה  קולטת עלייה והעולים מגיעים כל העת ממדינות שונות כולל מרוסיה, אוקראינה ומדינות אחרות דוברות רוסית. המדינה מנגישה לכל העולים שירותים שונים, ובין היתר, שירותי רדיו באמצעות ערוץ כאן. רדיו רקע רוסית הוא אחד השירותים הללו. המונח רקע הוא, למעשה, ראשי תיבות של הביטוי "רשת קליטת עלייה". קול ישראל הוא הגוף הממלכתי המשדר ב13 שפות זרות נוספות. רוסית הינה אחת הנפוצות ביותר בגלל שהאוכלוסייה הזאת בישראל רבה מאוד.

השידור הינו מגוון. בראש וראשונה, ניתן למצוא בו מבזקי חדשות מדי שעה עגולה, ובנוסף אליהם, יומנים ושידורי אקטואליה מגוונים. כן, ניתן למצוא מגוון תכניות בנושאים שונים המעניינים את הציבור הנ"ל כמו: תרבות, ספורט, ילדים, חינוך ועוד. בשעות לילה מאוחרת משדרת הרשת מוזיקה בשפה הרוסית ומוסיקה אחרת מכל העולם. בין לבין, יש גם תשדירי פרסום המשולבים בתכניות. ניתן למצוא תכניות דוגמת: "בוקר טוב ישראל", "ברכות ומוסיקה", "הנושא היומי", "סקירת עיתונות", "מיקרופון פתוח", "יומן תרבות", "הבית שלנו", "תהודה חברתית" ועוד.

את התכנים עורכים מומחים ואנשי מקצוע בעולם הרדיו והתקשורת וכולם משודרים על ידי שדרנים המכירים היטב את השפה. בין היתר, נעזרים במתרגמים אשר מתרגמים חומרים בעברית ובשפות אחרות. קיימות אפשרויות פרסום שונות בערוץ רדיו רקע רוסית, ובין היתר, תשדירים וג'ינגלים עד לאורך של 30 שניות. הם כוללים, לרוב, חסויות או תוכן שיווקי אחר. משרד פרסום ברוסית הוא זה המתמחה בהכנת חבילות פרסום על פי התקציב של כל לקוח. המומחיות שלה היא בהתאמת התוכן השיווקי לקהל היעד. האזנה לפרסום בשפת האם מתקבלת היטב בגלל האהדה הטבעית לצליל השפה, בגלל קליטת הניואנסים הגלויים והסמויים וכדומה. בסופו של דבר, היא מגדילה את אפקט הפרסום כמו עיתונות, טלוויזיה ועוד סוגי פרסום רבים נוספים.

דילוג לתוכן